Nasi piłkarze zatriumfowali w miejskich igrzyskach

Zespół  z „Siódemki” zwyciężył w  Miejskich Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej. W finale rozgromił dwie szkoły! – Jestem dumna ze swoich uczniów – mówi Małgorzata Miłkowska-Nylec, wychowawczyni kl. VIa SP nr w Częstochowie.

Zawodnicy z ”Siódemki”  świetnie wypadli już w rozgrywkach grupowych Miejskich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej w roku szkolnym 2017/2018. Wygrali mecze z SP nr 52, SP nr 12 oraz SP nr 11. W półfinałach spisali się równie znakomicie!  Zmierzyli się w nich z zespołami szkół nr  2, 48 i 39. I wygrali ze wszystkimi! Z SP aż 14:1, ale z SP 48 NAWET 16:0! Na koniec zwyciężyli z SP 39  stosunkiem  bramek 4:1.  Zespół „Siódemki” w finale miał  do pokonania dwie szkoły. I udało się!  Wygrał 6:0 w meczu z SP 50, a z SMS 4:1.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że grając dobrze w piłkę, zwyciężyliśmy w Miejskich  Rozgrywkach  w piłce nożnej – mówi trener zawodników Adam Studnicki.

Kadra „Siódemki” to zespół  kl. VIa czyli: Olgierd Adamczyk, Kacper Gołda, Kacper Garczarek, Kacper Janczak, Łukasz Kabaj, Ernest Kielan, Cezary Kobyłkiewicz, Jan Kociszewski, Krystian Kołbasiuk, Marcel Kołodziej, Mateusz Majchrzak, Jakub Malinowski, Maciej Miełek, Jakub Pawlikowski, Franciszek Suchecki, Jakub Szczypior, Konrad Wachowicz, Tomasz Zatoń, Maciej Żurawski.

Dziękujemy za wsparcie  we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną i gratulujemy zawodnikom – mówią Małgorzata Miłkowska, wychowawca klasy VIa i Adam Studnicki, trener piłkarzy.