Kampania Białych Serc

Jak co roku, w październiku, włączyliśmy się w obchody Kampanii Białych Serc. Tegoroczne przebiegały pod hasłem „Mówimy STOP uzależnieniom”.  Naszym STOP były warsztaty profilaktyczne prowadzone przez wychowawców klas oraz udział zespołów klasowych w szkolnym konkursie na najładniejszą prezentację białych serc w salach lekcyjnych. Białe serca, to symbol Kampanii, to znak, że opowiadam się przeciwko używaniu jakichkolwiek środków psychoaktywnych.

A oto wyniki konkursu:

• I miejsce zajęła klasa II a oraz klasy VII b i VI a
  • II miejsce zajęły klasy: V a i III e oraz klasy: IV b i II d
  • III miejsce zajęła klasa III a oraz klasa III d.

Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania!

Podsumowaniem Kampanii było spotkanie klas VI i VII SP oraz II G z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, specjalistą ds. technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz pracownikami Sanepidu nt. konsekwencji zachowań ryzykownych. Swoja wiedzę nt. jasnych i ciemnych stron Internetu poszerzyli również rodzice uczniów klas II G podczas spotkania z panem R. Majerem, asystentem prezydenta miasta Częstochowy ds. wykorzystywania przez magistrat nowych technologii.