Europejski Tydzień Kodowania

codeweek

Za nami Europejski Tydzień Kodowania 2017. Akcja miała  na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Wszyscy uczniowie na lekcjach informatyki mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu ucząc się programować.

W tym roku Code Week odbył się już po raz piąty! CodeWeek to okazja, by spróbować swoich sił w zabawie w tworzenie gier, rozwiązywanie łamigłówek czy sterowanie robotami. To świetna zabawa zarówno dla dzieci jak również dla dorosłych! W poprzedniej edycji w wydarzeniach wzięło udział  blisko milion uczestników z 50 krajów.

Obecnie wiele czasu marnujemy siedząc przed komputerem. W większości jest to „zabijanie czasu”. A gdyby tak połączyć to z czymś pożytecznym? Zapraszam do projektu „Godzina kodowania” ma on na celu zainspirowanie do programowania. Zadania nawiązują do znanych gier takich jak Angry Birds, Minecraft oraz filmów Gwiezdne wojny czy Kraina lodu. Użytkownik wybiera gotowe klocki z instrukcjami i przeciąga je na planszę. Ułożone odpowiednio zapewnią nam prawidłowe działanie programu. Każde zadanie są poprzedzone filmami, w których znane osoby tłumaczą podstawowe pojęcia związane z programowaniem. Żeby spróbować swoich sił nie trzeba się logować. Życzę dobrej zabawy  To zaczynamy.