Tolerancja dla niepełnosprawności

W dniu 16 października uczniowie klas VII SP i II G wzięli udział w inauguracji projektu „Tolerancja dla niepełnosprawności”. Czy jesteśmy tolerancyjni wobec odmienności (w różnych aspektach)? Na to pytanie każdy z nas będzie szukał odpowiedzi przez kolejne miesiące, przy okazji realizowania następnych działań w ramach projektu. Jesteśmy szkołą, która cztery lata temu, jako pierwsza, wzięła udział w tym przedsięwzięciu. 16 października rozpoczęła się II edycja. Mam nadzieję, że przyniesie ona równie pozytywne efekty, jak poprzednia.
Obok wykładu pana Witolda Biela, koordynatora projektu, mieliśmy okazję posłuchać i zachwycić się występem Zuzi Krankowskiej, uczennicy klasy II gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie oraz pana Roberta Mateuszuka. Zuzia dała popis gry na perkusji, a pan Robert wspaniale wykonał covery polskich przebojów.
A ja, jak zawsze, zachwycona byłam postawą uczniów, ich życzliwością, taktem i otwartością!

Anna Sitek, koordynator projektu w SP nr 7

Dodaj do zakładek Link.