Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 2 – 8 października obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Uczeń z dysleksją też czyta książki”.

Z tej okazji uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach, które przeprowadziła pani A. Sitek, pedagog szkolny. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Dyslektyk – a kto to jest? Jak dbać o swój mózg? Poznali biografie znanych dyslektyków: A. Eisteina, T.A. Edisona, H. Ch. Andersena, J. Kuronia. Słowa tego polityka i publicysty, działacza „Solidarności” pokazują codzienność ucznia z dysleksją: „… W moim przypadku szkołę pozwoliła mi oswoić gigantyczna praca intelektualna.”. Bo dysleksja nie może być wymówką, jednak dziecku z dysleksją należy się pomoc ze strony nauczycieli i rodziców.

Pmatiaęmjy, nsaz mzóg jset fenomelnany!