Powitanie na wesoło

Jeden raz w roku szkolnym cała społeczność szkolna plecaki szkolne zamienia na plecaki turystyczne, a przerwa nie trwa kilka minut, a kilka godzin 🙂 W dniu 19 września wyruszyliśmy na wyprawę pn. „Powitanie na wesoło”.
Rozpoczęliśmy od chwili zadumy. W Kusiętach, piękną aleją wśród drzew dotarliśmy do Cmentarza ofiar II wojny światowej – świadectwa masowych straceń dokonanych na ludności polskiej, jeńcach radzieckich w latach 1939-45. Nauczyciele historii przypomnieli nam czasy okupacyjnej gehenny, a my minutą ciszy uczciliśmy tych, którzy zginęli z rąk hitlerowców.
Potem rozpoczęliśmy przygodę w przepięknym plenerze jurajskich ostańców, czyli w Górach Towarnych. Powitanie koleżanek i kolegów z klas IV – VII przez drugo- i trzecioklasistów w formie zabawy, spartakiada na wesoło, czyli bardzo trudne konkurencje wymagające wyjątkowej sprawności fizycznej i umysłowej :*, pokazały, że potrafimy dzielić się uśmiechem, radością, że jesteśmy razem.
Czy nam się to udało? Oceńcie sami.