Oskar Krzyżak zadebiutował w reprezentacji Polski

Zawodnik Akademii Raków wystąpił w poniedziałek w meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-16 ze Szkocją. Był to debiut Oskara w koszulce z orłem na piersi.

Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 4:1. Krzyżak na boisku przebywał 70. minut wystąpił na środku obrony i zebrał bardzo dobre recenzje. Oskar jest pierwszym wychowankiem Akademii Raków, który zagrał w meczu reprezentacji Polski. – Wytyczenie Oskarowi Krzyżakowi indywidualnej ścieżki rozwoju, wprowadzenie go w inny zakres pracy szkoleniowej, przewidywanie pewnych wydarzeń, które muszą nastąpić w jego szkoleniu by mógł podnieść swoje umiejętności zdecydowanie na wyższy poziom sprawiło, że nasz zawodnik dostał powołanie i wystąpił w poniedziałkowym meczu – mówi dyrektor Akademii Raków Marek Śledź.

Było to pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań kontrolnych ze Szkotami. Drugi sparing odbędzie się w środę o godzinie 12.00 w Busku Zdroju.

18 września 2017, 16:30 – Staszów (Stadion Miejski)
Polska 4-1 Szkocja
Bramki: Jakub Górski, Michał Rakoczy, Kacper Sadłocha, Jakub Kamiński – Connor Smith
Polska: (skład wyjściowy) 1. Mikołaj Biegański – 2. Dawid Rezaeian, 3. Jakub Niewiadomski, 4. Łukasz Bejger, 6. Marcel Wszołek, 7. Jakub Kamiński, 8. Daniel Dudziński, 10. Michał Rakoczy, 14. Bartosz Zynek, 19. Kacper Sadłocha, 20. Oskar Krzyżak.
Szkocja: (skład wyjściowy) Jack Newman – Kane Patterson, Finn Ecrepont, Kyle McClelland, Harris O’Connor, Jensen Weir, Connor Smith, Ciaran Dickson, Karamoko Dembele, Cole Starrs, Kai Kennedy.

Czytaj więcej – link do strony RKS Roków